Blog Menu

Najnowsze posty

FRITZ!Box – innowacyjne i ponadczasowe routery dla domu i biura

 

Routery FRITZ!Box są produkowane już od 2004 roku przez niemiecką firmę AVM, która w tym właśnie roku wypuściła na rynek swój pierwszy router z tej serii.

Pierwszy FRITZ!Box posiadał wbudowany modem DSL, zintegrowany z routerem i oferował dwa gniazda LAN oraz jeden port USB. Jeszcze w tym samym roku AVM zaprezentowało dwa inne modele: FRITZ!Box Fon ze zintegrowaną centralką telefoniczną dla telefonów stacjonarnych i VoIP oraz FRITZ!Box SL WLAN, pierwszy model oferujący WiFi w sieciach domowych.

To zapoczątkowało pasmo sukcesów urządzeń z tej linii, których znakiem rozpoznawczym stał się szybki dostęp do Internetu i sprawna komunikacja sieciowa. Firma AVM regularnie prezentuje nowe modele FRITZ!Box, które zawsze dają swoim użytkownikom dostęp do najnowszych technologii i mnogości innowacyjnych funkcji.

Routery Fritz!BOX

Dobrym przykładem pokazującym jak dobre i innowacyjne są urządzenia tego niemieckiego producenta jest model FRITZ!Box 7390 dedykowany dla linii VDSL, który ukazał się na rynku w 2009 r., ale nawet po upływie kilku lat był nadal w czołówce najlepszych urządzeń, wspierając obsługę łącz VDSL z vectoringiem. Wprowadzony w 2017 roku FRITZ!Box 7590 do dziś jest produktem flagowym dla dostępów DSL, który jest w stanie obsługiwać szybką technologię supervectoring z prędkością 250 Mb/s, jeszcze zanim została zaoferowana przez dostawców usług. W 2018 roku światło dzienne ujrzał FRITZ!Box 6591 Cable, który stał się pierwszym modelem stosowanym do dostarczania Internetu za pośrednictwem sieci kablowych wspierając transmisję danych z prędkością do 1 Gb/s.

Routery FRITZ!Box posiadają autorski system FRITZ!OS zapewniający intuicyjne zarządzanie i dostęp do unikalnych funkcji. System sprawia, że urządzenia mogą pełnić również funkcję centrali inteligentnego domu Smart Home, która może integrować się z innymi produktami z rodziny FRITZ! w sieci WiFi o topologii mesh i tym samym zapewnić doskonałą komunikację bezprzewodową.

Rodzina produktów FRITZ!Box pozwoliła firmie AVM stać się liderem na rynku niemieckim, wyznaczając nowe kierunki niezrównaną jakością, prostotą obsługi i mnóstwem funkcji przydatnych w sieciach domowych. Routery FRITZ!Box są sprzedawane w ponad 40 krajach, w Polsce urządzenia są dostępne od niemal samego początku ich zaistnienia na rynku. Polscy użytkownicy mają do dyspozycji polską pomoc techniczną oraz polskie kanały social media.

 
Tagi : Fritz, Router, Wifi
Opublikowany w: Hardware