Blog Menu

Najnowsze posty

Intel Core i9-10980HK - najszybszy procesor do laptopów

 

Intel Core i9-10980HK to najszybszy procesor, który powinien niebawem trafić do topowych modeli laptopów gamingowych. To jeden z nowych procesorów 10. generacji z serii Comet Lake-H producenta, który jest wydajniejszy od Ryzena 7 4800H, z konkurencyjnego AMD.

Core i9-10980HK  to naprawdę mocny układ CPU. 8 rdzeni procesora pracuje z bazową częstotliwością 3,1 GHz, która może być zwiększona do aż 5,27 GHz! W sektorze laptopów, to naprawdę nieprzeciętny wynik. Fizyczne 8 rdzeni procesora przekłada się na 16 wątkową pracę, a współczynnik TDP to 45 W.

Rzeczywiste taktowanie procesora w finalnych układach będzie oczywiście zależało od konstrukcji chłodzenia i samych laptopów, w których te procesory zostaną zamontowane. W najwyższych modelach procesorów Intel wykorzystuje technologię Thermal Velocity Boost, która pozwala na jeszcze wyższe skoki taktowania, przy jednoczesnym zapewnieniu najlepszej wydajności termicznej.

W testach i9-10980HK przekroczył imponującą barierę 32 tys. punktów, jednak na więcej porównawczych testów będziemy musieli zaczekać do oficjalnej premiery procesora wraz z laptopami, która powinna mieć miejsce jeszcze w tym kwartale bieżącego roku.

 
Opublikowany w: News, Hardware