Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies do analizy ruchu na naszej stronie.
Więcej o plikach cookies i o tym jak przetwarzamy dane odwiedzających nasz sklep możesz przeczytać w naszej Polityce Prywatności.

zamknij
Blog Menu

Najnowsze artykuły

Nowy wygląd systemu Windows 10

Microsoft odświeża wygląd systemu Windows 10 i jak twierdzi, przeprojektował ponad 100 ikon. Jest ponoć nawet nowe logo Windows w różnych kolorach.

Nowy pakiet ikonek związanych z jego aplikacjami został już rozesłany do wybranych uczestników programu Windows Insider. Po raz pierwszy można spotkać się z nim w Windows 10 Build 19569. Oczywiście nie zmieniono w nim od razu wszystkich, tylko zasadniczą część z nich. Kolejny zestaw ma zostać dostarczony przy następnych aktualizacjach.

Niektóre ikony widoczne na poniższej ilustracji były już wcześniej prezentowane, ale nie wszystkie. Przykładowo, zostały opracowane nowe ikony Notatnika i Painta, które nie były zmieniane już od dłuższego czasu.

Nowe ikony Windows 10 na rok 2020

W obecnym pakiecie zostały zmienione ikonki zegara, alarmu oraz kalkulatora. Jak poinformował zespół odpowiedzialny za te zmiany graficzne - wszystkie ikonki są naturalną ewolucją już istniejących, które użytkownicy znają, dlatego nie powinni mieć żadnego problemu z rozpoznaniem aplikacji, z których korzystają na co dzień. Na poniższej ilustracji pokazano, jak przykładowo na przestrzeni lat zmieniała się ikona wbudowanego programu pocztowego, począwszy od roku 2001, aż do projektu najnowszej ikony 2020.

Zmiana ikony poczty Windows 10 od 2001-2020

Nowe ikony w systemie oparte są na Fluent Design System - nowym języku projektowym Microsoftu, który ma zapewnić jednolity wygląd systemu na wielu platformach. W praktyce chodzi o to, że ikony te będą pojawiać się na wielu typach urządzeń, o różnych rozmiarach i proporcjach ekranów.

Wprowadzenie nowych ikonek Microsoft uzasadnił ułatwieniem życia użytkownikom oraz dopasowaniem ich wyglądu do współczesnych trendów i standardów. Z założenia mają jednak nie pozostawiać użytkownikom wątpliwości, jaką aplikację oni uruchamiają. W stosunku do poprzednich ikon, mają mieć także lepszą kolorystykę, co przełoży się na bardziej "żywy" wygląd systemu Windows i samych aplikacji.

Niestety, Microsoft nie określił precyzyjnie, kiedy nowe ikony będą dostępne dla wszystkich użytkowników stabilnej wersji systemu Windows 10,  powinno to jednak nastąpić jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku. Mamy przy tym nadzieję, że wszystkie będą dostępne jako jedna aktualizacja funkcji systemu, a nie jako pojedyncze aktualizacje aplikacji w ciągu wielu miesięcy.

Opublikowany w: News, Software