Blog Menu

Najnowsze posty

Adaptery sieciowe Comtrend PowerLine PLC instrukcja podłączenia
Adaptery sieciowe Comtrend PowerLine PLC instrukcja podłączenia

Instrukcja parowania i konfiguracji adapterów sieciowych WiFi Powerline PG-9072LG-TN/PG-9082LG-TN i...

Czytaj więcej
FRITZ!Box – innowacyjne i ponadczasowe routery dla domu i biura
FRITZ!Box – innowacyjne i ponadczasowe routery dla domu i biura

Routery FRITZ!Box są produkowane już od 2004 roku przez niemiecką firmę AVM, która w tym właśnie roku wypuściła na...

Czytaj więcej
Październikowa aktualizacja Windows 10 20H2 już dostępna!
Październikowa aktualizacja Windows 10 20H2 już dostępna!

Ukazała się najnowsza aktualizacja systemu Windows 10 oznaczona jako 20H2 lub October Update (aktualizacja...

Czytaj więcej

FRITZ!Box – innowacyjne i ponadczasowe routery dla domu i biura

 

Routery FRITZ!Box są produkowane już od 2004 roku przez niemiecką firmę AVM, która w tym właśnie roku wypuściła na rynek swój pierwszy router z tej serii.

Pierwszy FRITZ!Box posiadał wbudowany modem DSL, zintegrowany z routerem i oferował dwa gniazda LAN oraz jeden port USB. Jeszcze w tym samym roku AVM zaprezentowało dwa inne modele: FRITZ!Box Fon ze zintegrowaną centralką telefoniczną dla telefonów stacjonarnych i VoIP oraz FRITZ!Box SL WLAN, pierwszy model oferujący WiFi w sieciach domowych.

To zapoczątkowało pasmo sukcesów urządzeń z tej linii, których znakiem rozpoznawczym stał się szybki dostęp do Internetu i sprawna komunikacja sieciowa. Firma AVM regularnie prezentuje nowe modele FRITZ!Box, które zawsze dają swoim użytkownikom dostęp do najnowszych technologii i mnogości innowacyjnych funkcji.

Routery Fritz!BOX

Dobrym przykładem pokazującym jak dobre i innowacyjne są urządzenia tego niemieckiego producenta jest model FRITZ!Box 7390 dedykowany dla linii VDSL, który ukazał się na rynku w 2009 r., ale nawet po upływie kilku lat był nadal w czołówce najlepszych urządzeń, wspierając obsługę łącz VDSL z vectoringiem. Wprowadzony w 2017 roku FRITZ!Box 7590 do dziś jest produktem flagowym dla dostępów DSL, który jest w stanie obsługiwać szybką technologię supervectoring z prędkością 250 Mb/s, jeszcze zanim została zaoferowana przez dostawców usług. W 2018 roku światło dzienne ujrzał FRITZ!Box 6591 Cable, który stał się pierwszym modelem stosowanym do dostarczania Internetu za pośrednictwem sieci kablowych wspierając transmisję danych z prędkością do 1 Gb/s.

Routery FRITZ!Box posiadają autorski system FRITZ!OS zapewniający intuicyjne zarządzanie i dostęp do unikalnych funkcji. System sprawia, że urządzenia mogą pełnić również funkcję centrali inteligentnego domu Smart Home, która może integrować się z innymi produktami z rodziny FRITZ! w sieci WiFi o topologii mesh i tym samym zapewnić doskonałą komunikację bezprzewodową.

Rodzina produktów FRITZ!Box pozwoliła firmie AVM stać się liderem na rynku niemieckim, wyznaczając nowe kierunki niezrównaną jakością, prostotą obsługi i mnóstwem funkcji przydatnych w sieciach domowych. Routery FRITZ!Box są sprzedawane w ponad 40 krajach, w Polsce urządzenia są dostępne od niemal samego początku ich zaistnienia na rynku. Polscy użytkownicy mają do dyspozycji polską pomoc techniczną oraz polskie kanały social media.

 
Tagi : Fritz, Router, Wifi
Opublikowano w: Hardware