Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies do analizy ruchu na naszej stronie.
Więcej o plikach cookies i o tym jak przetwarzamy dane odwiedzających nasz sklep możesz przeczytać w naszej Polityce Prywatności.

zamknij
  • Zakupy na raty w ITmarket

Zestaw klawiatura i mysz 4world USB

Zestaw klawiatura + mysz firmy 4world, to podstawowy zestaw niezbędny dla każdego użytkownika komputera stacjonarnego. Prezentowany sprzęt zapewnia odpowiednią jakość i ergonomię w przystępnej cenie.

Cena 27,99 zł
Więcej
Dostępny

Marka: Seagate

Seagate Constellation ES.2 3TB 7200RPM

Dysk twardy ST33000651NS to przedstawiciel dysków z linii Constellation ES.2 firmy Seagate - jednego z czołowych producentów dysków twardych o pojemności 3 TB. Został wyposażony w sprzętowy mechanizm szyfrowania danych Self-Encrypting Drive (SED) z szyfrowaniem AES-256.

Cena 229,00 zł
Więcej
Niedostępny

Marka: Dell

Dell OptiPlex 7010 DT i5-3470 8GB 120SSD + 500HDD

Dell OptiPlex 7010 to wydajny i wyjątkowo prestiżowy komputer. Idealny do zastosowań w firmie jak również w domu. Moc i wydajność zaspokoi wymagania zaawansowanych aplikacji biurowych jak i wykorzystywanych w domu. OptiPlex 7010 to komputer stacjonarny z rozbudowanymi funkcjami zarządzania, które pozwalają zoptymalizować efektywność działania. Podstawowa...

Cena 789,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
Komputery poleasingowe. Czy warto kupić?
20
cze
0
Robert Majewski Porady
Komputery poleasingowe. Czy warto kupić?

Szukasz komputera dla siebie i zastanawiasz się, czy warto kupić komputer poleasingowy? Oczywiście, że warto! Dzięki temu otrzymujesz markowy sprzęt w atrakcyjnej cenie!

Szukając wymarzony komputer, który jednocześnie spełni nasze oczekiwania, możemy natrafić na ofertę komputerów i laptopów poleasingowych.

Często wówczas zastanawiamy się, czy warto zainwestować w taki sprzęt? W końcu ktoś musiał taki sprzęt używać, więc czy taki zakup nie będzie ryzykowny?

Jakość i cena

Otóż wybierając komputer poleasingowy otrzymujemy na starcie bardzo korzystny stosunek jakości do ceny. Wybierając nowy komputer musimy liczyć się z wyższymi kosztami - wiadomo - za nowinki zawsze trzeba więcej zapłacić. Oczywiście jeśli ktoś szuka komputera do wysyłania e-maili i przeglądania Internetu, a wysokie parametry nie mają dla niego istotnego znaczenia, może mieć wątpliwości. Postaramy się jednak je rozwiać...

Dla części osób zakup komputera poleasingowego może być o tyle niepweny, gdyż istnieje możliwość, że mógł być on wcześniej używany, co może wiązać się z jakimiś drobnymi śladami użytkowania no i samą świadomością, że ktoś korzystał z niego przed nami.

W takiej chwili jednak nikt z nas nie zastanawia się nad faktem, iż kupując nowy sprzęt w bardzo krótkim czasie sami przyczynimy się do ewentualnych znamion użytkowania, często większych niż ma kupowany komputer poleasingowy.

Jako sklep posiadający w ofercie sprzęt polesingowy możemy zapewnić, że w naszej ofercie w większości przypadków nie posiada on żadnych istotnych śladów użytkowania. Największym źródłem powstawania takich śladów jest transport w opakowaniach zbiorczych, który może przyczynić się do powstania drobnych otarć, ale nie jest to regułą.

Czy zatem kupując taki sprzęt nie mamy żadnej pewności w jakim stanie do nas trafi?

Oczywiście, że nie! Jako profesjonalny sprzedawca zadbaliśmy o komfort naszych klientów i nasz sprzęt dzielimy na tzw. klasę gradacji, albo prościej: klasę jakości na podstawie selekcji.

Aby wiedzieć w jakim stanie jest dany komputer, laptop czy inny sprzęt poleasingowy, oznaczamy go odpowiednią klasą za pomocą liter alfabetu np. A, B, A+, A-, C itd.

Kupując sprzęt w klasie A lub nawet A+ otrzymujemy w zasadzie sprzęt w stanie porównywalnym z nowym! Zatem nie ma mowy o kupowaniu sprzętu "w ciemno".

Gwarancja

No tak, ale co z gwarancją? Przecież każdy sprzęt komputerowy może się zepsuć...

Zanim rozwiejemy wątpliwości również w tym aspekcie, wyjaśnimy pewną kwestię.

Otóż, zakup nowego komputera jest paradoksalnie obarczony większym prawdopodobieństwem jego szybkiego zepsucia niż sprzętu poleasingowego.

Większość wad fabrycznych sprzętu elektronicznego wychodzi właśnie we wczesnej fazie użytkowania, bo właśnie wtedy objawiają się usterki związane z niesolidnym montażem obwodów drukowanych, zastosowaniem gorszej jakości elementów dyskretnych i układów scalonych, które przeszły pomyślnie fazę testu w fabryce, ale poddane bardziej ekstremalnym warunkom otoczenia, jak temperatura, wilgotność a do tego czas pracy, nie przetrwały takiej próby.

Kupując komputer poleasingowy możemy przypuszczać, że ten prawdziwy test ma już on za sobą. Ale czy to wystarczy?

Oczywiście, że nie. Dlatego na nasz sprzęt udzielamy pisemnej gwarancji, dzięki czemu i pod tym względem nie odbiega on od nowego sprzętu i jest 100% alternatywą dla niego. Nierzadko zdarza się również, że komputer czy laptop poleasingowy posiada jeszcze gwarancję producenta. W takim wypadku możemy naprawić go w autoryzowanym serwisie, a jeśli taka gwarancja jest stosunkowo krótsza, to przedłużamy ją o własną gwarancję sprawiając, że klient zawsze wychodzi na swoje.

Czy nadal masz wątpliwości?

Jeśli tak, możesz skontaktować się z nami i porozmawiać. Jeśli nie, zapoznaj się z naszą OFERTĄ.