Blog Menu

Najnowsze posty

Adaptery sieciowe Comtrend PowerLine PLC instrukcja podłączenia
Adaptery sieciowe Comtrend PowerLine PLC instrukcja podłączenia

Instrukcja parowania i konfiguracji adapterów sieciowych WiFi Powerline PG-9072LG-TN/PG-9082LG-TN i...

Czytaj więcej
FRITZ!Box – innowacyjne i ponadczasowe routery dla domu i biura
FRITZ!Box – innowacyjne i ponadczasowe routery dla domu i biura

Routery FRITZ!Box są produkowane już od 2004 roku przez niemiecką firmę AVM, która w tym właśnie roku wypuściła na...

Czytaj więcej
Październikowa aktualizacja Windows 10 20H2 już dostępna!
Październikowa aktualizacja Windows 10 20H2 już dostępna!

Ukazała się najnowsza aktualizacja systemu Windows 10 oznaczona jako 20H2 lub October Update (aktualizacja...

Czytaj więcej

Ważna aktualizacja systemu Microsoft Windows 10

 

Amerykańska agencja bezpieczeństwa narodowego NSA (National Security Agency) opublikowała dokument, w którym wzywa użytkowników systemu Windows 10 do jego jak najszybszej aktualizacji z powodu wykrycia w nim poważnej luki w zabezpieczeniach usługi CryptoAPI.

Wykryta luka w zabezpieczeniach systemu Windows 10 potencjalnie pozwala hakerom instalować w pamięci komputera złośliwe oprogramowanie udające podpis cyfrowy zaufanego dostawcy, dzięki któremu mogą oni nawet przejąć kontrolę nad komputerem.

Microsoft również potwierdził istnienie tej luki i w trybie natychmiastowym opracował poprawkę mającą załatać "dziurę". Producent opracował również identyczne poprawki dla systemów Windows Server 2016 i Windows Server 2019.

Aktualizacja likwidująca lukę jest dostepna stronie portal.msrc.microsoft.com/en-US/security-guidance/advisory/CVE-2020-0601.

Microsoft uspokaja przy tym, że do tej pory nie odnotował żadnego incydentu świadczącego o  wykorzystaniu luki przez hakerów z włamaniem się do systemu. Apeluje jednak do wszystkich użytkowników systemu Windows 10, aby bezzwłocznie zaktualizowali swoje "dziesiątki".

W całym tym "zamieszaniu" pojawiły się głosy od niektórych osób, iż wystąpiły u nich problemy z automatyczną aktualizacją, co w tak poważnej sytuacji może być oczywiście frustrujące.

Uspokajamy jednak - z problemem można poradzić sobie wykonując aktualizację ręcznie.

Aby tego dokonać należy przejść na stronę wykazu usług Microsoft Update pod adresem www.catalog.update.microsoft.com/Home.aspx i w polu widocznym po prawej stronie wpisać wyrażenie KB4528760, a następnie kliknąć "Wyszukaj".

Na otrzymanej liście różnych wersji pakietu zaznaczamy tę przeznaczoną dla nas i klikamy "pobierz". Po pomyślnym pobraniu paczki należy ją ręcznie uruchomić i zainstalować.