Blog Menu

Najnowsze posty

Targi MWC 2020 w Barcelonie jednak odwołane!

 

W środę 12.02.2020 r. wieczorem zapadła finalna decyzja o odwołaniu targów Mobile World Congress 2020 w Barcelonie. O tym fakcie poinformował dyrektor generalny GSMA John Hoffman w oświadczeniu przesłanym agencji Bloomberg.

Jeszcze tego samego dnia w godzinach wczesno-popołudniowych pisaliśmy o firmach, które postanowiły wycofać się z imprezy MWC 2020 w związku z epidemią rozprzestrzeniającego się koronawirusa 2019-nCoV, a już wieczorem pojawiło się oświadczenie GSMA o całkowitym odwołaniu targów.

Początkowo swoje uczestnictwo odwołały takie firmy jak Sony, Amazon, Intel, Facebook, LG, Ericsson i wielu innych znaczących graczy na rynku urządzeń mobilnych i ich oprogramowania. Władze GSMA jednak potwierdziły, że impreza się odbędzie z zastrzeżeniem, że będą nadal monitorować rozwój sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Zwołane po południu nadzwyczajne posiedzenie władz GSMA zrzeszające 26 światowych spółek z branży telefonii komórkowej, ostatecznie rozwiało wszelkie wątpliwości związane z pogłoskami o możliwości odwołania tej ważnej, międzynarodowej wystawy, co stało się faktem.

Wszystkie firmy, które wycofały się z imprezy w związku z obawami związanymi z epidemią koronawirusa miały początkowo zapłacić organizatorom karę, która została jednak ostatecznie anulowana po tym jak odwołano całe wydarzenie. Nie oznacza to braku finansowych konsekwencji takiego czynu. Jak podały hiszpańskie media - odwołanie targów MWC 2020, w których udział miało wziąć ponad 1000 wystawców, oznacza dla organizatorów wydarzenia oraz miasta Barcelony utratę około 500 milionów euro.

 
Tagi : Gsm, Mwc 2020, News
Opublikowany w: News