Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies do analizy ruchu na naszej stronie.
Więcej o plikach cookies i o tym jak przetwarzamy dane odwiedzających nasz sklep możesz przeczytać w naszej Polityce Prywatności.

zamknij
  • Zakupy na raty w ITmarket

Zestaw klawiatura i mysz 4world USB

Zestaw klawiatura + mysz firmy 4world, to podstawowy zestaw niezbędny dla każdego użytkownika komputera stacjonarnego. Prezentowany sprzęt zapewnia odpowiednią jakość i ergonomię w przystępnej cenie.

Cena 27,99 zł
Więcej
Dostępny

Marka: Seagate

Seagate Constellation ES.2 3TB 7200RPM

Dysk twardy ST33000651NS to przedstawiciel dysków z linii Constellation ES.2 firmy Seagate - jednego z czołowych producentów dysków twardych o pojemności 3 TB. Został wyposażony w sprzętowy mechanizm szyfrowania danych Self-Encrypting Drive (SED) z szyfrowaniem AES-256.

Cena 229,00 zł
Więcej
Niedostępny

Marka: Dell

Dell OptiPlex 7010 DT i5-3470 8GB 120SSD + 500HDD

Dell OptiPlex 7010 to wydajny i wyjątkowo prestiżowy komputer. Idealny do zastosowań w firmie jak również w domu. Moc i wydajność zaspokoi wymagania zaawansowanych aplikacji biurowych jak i wykorzystywanych w domu. OptiPlex 7010 to komputer stacjonarny z rozbudowanymi funkcjami zarządzania, które pozwalają zoptymalizować efektywność działania. Podstawowa...

Cena 789,00 zł
Więcej
Dostępny
Wszystkie bestsellery
Koniec roamingu w UE
20
cze
0
Robert Majewski News
Koniec roamingu w UE

Nareszcie po ponad 10 latach starań zniesione zostają opłaty roamingowe na terenie Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.  W praktyce oznacza to, że podczas podróży w Unii Europejskiej możemy korzystać z urządzeń mobilnych i zapłacimy wtedy tyle samo, co we własnym kraju.

Od 15 czerwca na terenie Unii Europejskiej, Islandii, Lichtensteinu i Norwegii obowiązuje reguła "Roam Like At Home" (w wolnym tłumaczeniu: korzystaj z telefonu jak w domu). Według tej teguły użytkownicy telefonów komórkowych podróżujący służbowo lub turystycznie po Unii Europejskiej powinni płacić za prowadzenie rozmów głosowych, wysyłanie SMS-ów i korzystanie z danych internetowych tyle samo, ile płacą u siebie (w kraju operatora swojej sieci), bez dodatkowych opłat ponoszonych dotychczas za granicą. Najwięksi operatorzy telekomunikacyjni działający na polskim rynku dostosowali już stawki do wymogów Brukseli.

Bruksela przewiduje jednak pewne wyjątki.

Możliwe jest naliczenie opłat, ale dopiero wtedy, gdy w trakcie roamingu klient przekroczy limity określone w umowie zawartej z operatorem. Wtedy dostawca usługi może nałożyć dodatkowe opłaty. Jednak nie mogą one być wyższe niż 3,2 eurocenta za minutę połączenia głosowego (plus VAT), 1 cent za wiadomość SMS (plus VAT) oraz 7,7 euro (plus VAT) za 1 GB transmisji danych.

Wprowadzono również pewne obostrzenia uniemożliwiające klientom wykupowanie abonamentu w najtańszym kraju i korzystanie z niego w roamingu we własnym kraju. Zgodnie z tymi ustaleniami operatorzy mogą monitorować, w jaki sposób korzystamy z roamingu. Jeśli okaże się, że klient częściej korzysta z telefonu za granicą, to operator może pobierać dodatkowe opłaty zgodnie z ustalonym cennikiem.

Ponadto unijne przepisy dają telekomom pewną możliwość odejścia od zasad roamingu bez opłat i wprowadzenia minimalnych stawek dodatkowych.

Tags: